AADRESS

Loosauna - Kihmla küla

Kivikatused

Kivikatused

Kivikatus on midagi rohkemat kui vaid kaunistus teie majale.

Küsi pakkumist
Author

Kivikatuste paigaldamine

Paigaldame kivikatuseid nii uutele kui olemasolevatele objektidele.

  • Kivikatuse paigalduse hind sõltub peamiselt kasutatavatest kividest ja katuse keerukusest.
  • Kivikatuse paigaldamiseks peab katuse kalle olema vähemalt 10°, muidu tekib oht, et vesi pääseb katusekivide alla.

Kivikatus kestab kaua, on ilmastikukindel ning kauni väljanägemisega.

Katusekivi on ainus materjal, mille puhul eeldatav 100 aastane eluiga on tänase seisuga tõestatav toimivate katuste näol, mil vanust üle 100 aasta. Seega pole vahet, kas valite keraamilise või betoonkatusekivi – eeldatav eluiga on tänaseks tõestatav tervelt säilinud ehitiste näol.

Betoonist katusekivid

Betoon on naturaalne ja looduslik materjal, mida on lihtne kasutada ja turvaline usaldada. Betoonist katusekivid on alati mõõdult väga täpsed. Betoonkive on paljudes erinevates värvides ja mitme erineva pinnakatte ning omadusega. Olenevalt katusekivi pinnaviimistlusest, on betoonist katusekivide eluaeg 70-130 aastat.

Savist katusekivid

Savi on puhas ja naturaalne materjal, mis muutub katusel ajaga vaid kaunimaks. Savist katusekive on üldjoontes kahte erinevat tüüpi: interlocking ehk valtsidega (Rubin, Turmalin, Nortegl jne) ning ilma valtsideta katusekivid (Vittinge). Ilma valtsideta katusekivid on just sellised nagu neid valmistati tuhandeid aastaid tagasi. Nad kannavad endas traditsiooni ja väärtusi. Valtsidega katusekivid on ilmastikukindlamad kui traditsioonilised savikivid.